Kommenteeri

Töötuskindlustusmakse määrad jäävad neljaks aastaks samaks

Valitsus kehtestas täna toimunud istungil järgmise nelja aasta töötuskindlustusmakse määrad, mis kava kohaselt jäävad muutumatuna kokku 2,4% tasemele.

See tähendab, et vähemalt järgmisel neljal aastal jääb kindlustatu töötuskindlustusmakse määraks 1,6% ja tööandja töötuskindlustusmakse määraks 0,8% töötaja brutotasust, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Töötukassa prognoosi kohaselt töötuskindlustusmakse määraga kokku 2,4% laekub töötuskindlustusmakseid 2017. aastal 166,8 miljonit eurot. 2018. aastal laekub töötuskindlustusmakseid 178 miljonit eurot ning 2019. ja 2020. aastal vastavalt 189 ning 200 miljonit eurot.

Üheks põhjenduseks maksemäärad samaks jätta on 2016. aastal jõustunud töövõimetoetuse seadus, mille kohaselt töötukassa hindab inimese töövõimet ja maksab töövõimetoetust ning töövõime hindamise kulude katmine toimub osaliselt töötuskindlustusvahenditest. Seega on kulude katmiseks ja jätkusuutlikkuse tagamiseks vajalik piisavate vahendite olemasolu.

Laekunud töötuskindlustusmaksetest makstakse inimesele hüvitisi, millega tagatakse kindluskaitse tööotsingute ajaks. Samuti hüvitatakse tööandja maksejõuetuse korral töötajale osaliselt töötasu, puhkusetasu või muid tööandja täitmata jäänud kohustusi.

Lisa kommentaar

Email again: